Nasıl Ayarlamak İstiyorsunuz?

  • Kablosuz yönlendirici aracılığıyla bağlanma (önerilir)

Bu, evinizde veya ofisinizde kablosuz LAN yönlendiricisi (erişim noktası) olduğunda bağlanmanızı sağlar. İnternet gerektiren Epson Connect servislerine erişmenin kullanışlı bir yoludur.


  • Doğrudan Bağlan (Wi-Fi Direct)

Bu, evde veya ofiste bir kablosuz yönlendirici kullanmadığınız duruma yönelik bağlantı yöntemidir. Yazıcı ve akıllı aygıt doğrudan bağlanır. En fazla sekiz tane akıllı aygıta bağlanabilirsiniz. Wi-Fi Direct, Internet'e bağlanmayan bir yerel ağ olduğundan, Internet kullanan hizmetlerden yararlanamazsınız. Yalnızca yazıcıyı kullanırken bağlanabilirsiniz. Bu yöntem, akıllı aygıtınıza yönelik Wi-Fi Direct ayarlarını yapmanıza olanak tanır.


  • Zaten ağınıza bağlı olan bir yazıcıya bağlanın.

Yazıcı ağa bağlandığında, akıllı aygıtı yazıcıyla aynı ağa (SSID) bağlayın. Yazıcıyı akıllı aygıttan kullanabilirsiniz.

  • Mobil cihaz için Wi-Fi ayarlarını nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız

Mobil cihazın Wi-Fi ayarları ekranını görüntüleyin, bağlanmak istediğiniz ağı seçin ve ardından şifreyi girin.

  • iPhone veya iPad (iOS aygıtı) kullanırken

Wi-Fi ekranını görüntülemek için [Ayarlar] - [Wi-Fi] öğelerini seçin.
Wi-Fi işlevini açıp, ağ listesinde bağlanmak istediğiniz ağa dokunun. Şifre girişi ekranında şifreyi girip [Katıl] öğesine dokunun.

  • Bir Android aygıtı kullanırken

Wi-Fi ekranını görüntülemek için [Ayarlar] - [Wi-Fi] öğelerini seçin.
Wi-Fi işlevini açıp, ağ listesinde bağlanmak istediğiniz ağa dokunun. Ağa yönelik şifreyi girip [Bağlan] öğesine dokunun.


  • Kablosuz yönlendiriciye yönelik şifreyi bilmediğinizde

Bilginin kablosuz yönlendiricinin etiketinde yazılı olup olmadığını kontrol edin. Şifre, etiket üzerinde "Encryption Key", "XXX Key" gibi yazılmış olabilir. Kablosuz yönlendiriciyi varsayılan ayarlarıyla kullanıyorsanız, etikette yazılı olan şifre kullanılır. Herhangi bir bilgi bulamazsanız, kablosuz yönlendiriciyle sağlanan belgelere bakın.


  • Mobil cihaz özel bir mobil yönlendiriciye bağlandığında

Bilgisayarınız için bir kablosuz yönlendiriciniz (erişim noktası) olduğunda, akıllı aygıtı ve yazıcıyı buna bağlayın. Bir kablosuz yönlendiriciniz olmadığında, yazıcıyı, akıllı aygıtın bağlandığı mobil yönlendiriciye bağlayın.
Yazıcı bir ağa bağlanmadığında "Kablosuz yönlendirici aracılığıyla bağlanma" öğesini seçin. Bir ağa bağlandığında "Ağa Bağlı Bir Yazıcıya Bağlan" öğesini seçin.


  • Akıllı aygıtı yazıcının bağlandığı Wi-Fi ağına (SSID) bağlamak istemediğinizde

Yazıcıyı ve akıllı aygıtı Wi-Fi Direct kullanarak doğrudan bağlayın. Yazıcıyı, bir kablosuz yönlendirici aracılığıyla bir Wi-Fi bağlantısı üzerinden ve Wi-Fi Direct kullanarak doğrudan bağlantıyla kullanabilirsiniz.


  • Mobil cihazda tethering (internet paylaşımı) kullanıyorsanız

Akıllı aygıtta bağlantı paylaşma kullanılıyorken akıllı aygıttan yazıcıya bağlanamazsınız. Bağlantı paylaşmayı devre dışı bırakıp yazıcıya bağlanın.
Yazıcı bir ağa bağlanmadığında "Kablosuz yönlendirici aracılığıyla bağlanma" öğesini seçin. Bir ağa bağlandığında "Ağa Bağlı Bir Yazıcıya Bağlan" öğesini seçin.