Nasıl Ayarlamak İstiyorsunuz?

 
  • Bir yönlendirici aracılığıyla bağlanın (Önerilir)

Bu bağlantı yöntemi, eviniz veya ofisinizde bir erişim noktanız (kablosuz yönlendirici) olduğunda kullanılabilir. Internet üzerinden Epson Connect hizmetini kullanabildiğinizden bu bağlantı yöntemini öneririz.


 
  • Doğrudan Bağlan (Wi-Fi Direct)

Bir erişim noktanız (kablosuz yönlendirici) yoksa bu bağlantı yöntemini seçin. Yazıcı ve akıllı aygıtı doğrudan bağlayın. Yazıcıya dört taneye kadar akıllı aygıt bağlayabilirsiniz ama bu bir yerel ağ olduğundan Internet hizmetleri kullanılamaz.


 
  • Zaten ağınıza bağlı olan bir yazıcıya bağlanın.

Yazıcınız ağa zaten bağlanmışsa, akıllı aygıtı yazıcıyla aynı ağa yeniden bağlayın. Yazıcı, akıllı aygıttan kullanılabilir duruma gelir.

 
  • Akıllı aygıtınız özel erişim noktasına (kablosuz yönlendirici) bağlıysa

Bilgisayara bağlanmaya yönelik başka bir erişim noktası (kablosuz yönlendirici) varsa, akıllı aygıtı o erişim noktasına bağlayın. Akıllı aygıta bağlanmaya yönelik erişim noktası dışında başka hiçbir erişim noktası (kablosuz yönlendirici) yoksa, yazıcıyı o erişim noktasına bağlayın.
Yazıcı ağa bağlı değilken "Bir Erişim Noktası Aracılığıyla Bağlan (Önerilir)" öğesini seçin. Yazıcı ağa zaten bağlı olduğunda "Ağa Bağlı Bir Yazıcıya Bağlan" öğesini seçin.


 
  • Akıllı aygıtı yazıcıya bağlamak istiyor ama yazıcıyla aynı ağa bağlamak istemiyorsanız

Akıllı aygıtı yazıcıya doğrudan bağlayın (Wi-Fi Direct). Yazıcı bir Wi-Fi bağlantısında ve bir doğrudan bağlantıda (Wi-Fi Direct) kullanılabilir duruma gelir.


 
  • Mobil cihazda tethering (internet paylaşımı) kullanıyorsanız

Akıllı aygıtta bağlantı paylaşma kullanılıyorken akıllı aygıttan yazıcıya bağlanamazsınız. Bağlantı paylaşmayı devre dışı bırakıp yazıcıya bağlanın.
Yazıcı ağa bağlı değilken "Bir Erişim Noktası Aracılığıyla Bağlan (Önerilir)" öğesini seçin. Yazıcı ağa zaten bağlı olduğunda "Ağa Bağlı Bir Yazıcıya Bağlan" öğesini seçin.